Ve fotogalerií Vám ukážu jak má vypadat raut. Fotky rautů mám od své kamarádky Lenky.
ž01.jpg
ž16.jpg
ž1.jpg
ž2.jpg
ž02.jpg
ž3.jpg
ž8.jpg
ž04.jpg
ž9.jpg
ž13.jpg
ž10.jpg
ž14.jpg
ž11.jpg
ž15.jpg
ž7.jpg
ž17.jpg
ž4.jpg
ž5.jpg
ž6.jpg
Ve fotogalerií Vám ukážu jak májí vypadat obložené mísy. Fotky obložených mís mám od své kamarádky Lenky.
37.jpg
1.JPG
2.jpg
4.jpg
6.jpg
7.jpg
8.JPG
10.JPG
12.JPG
13.JPG
15.JPG
16.jpg
18.jpg
19.jpg
22.jpg
23.jpg
25.jpg
26.jpg
30.jpg
31.jpg
32.jpg
33.JPG
34.jpg
35.jpg
36.jpg
14.JPG
3.jpg
5.jpg
9.JPG
11.JPG
17.jpg
20.JPG
27.jpg
29.jpg
28.jpg
24.jpg
Pizza caprese

Pizza caprese

Pizza vegetaria

Pizza vegetaria

Pizza cardinale

Pizza cardinale

Pizza 4stagioni

Pizza 4stagioni

Pizza provencia

Pizza provencia

Pizza Italiana

Pizza Italiana

Pizza Mexicana

Pizza Mexicana

Pizza Barroccia

Pizza Barroccia

Pizza Valentina

Pizza Valentina

Baby Pizza

Baby Pizza

Pizza Hawaii

Pizza Hawaii

Pizza Contadino

Pizza Contadino

Pizza Palermo

Pizza Palermo

Pizza Bufalina

Pizza Bufalina

 Pizza al tonno

Pizza al tonno

Braccio di Ferr

Braccio di Ferr

Pizza alla Kall

Pizza alla Kall

Pizza Golosa

Pizza Golosa

Pizza Feuerwerk

Pizza Feuerwerk

Pizza Viennese

Pizza Viennese

Pizza Primavera

Pizza Primavera

Pizza Reale

Pizza Reale

Frutti Di Mare.

Frutti Di Mare.

Barrocciaia

Barrocciaia

Pepperoni Speci

Pepperoni Speci

Pizza Frutti di

Pizza Frutti di

PROSCIUTTO DE F

PROSCIUTTO DE F

Záhlaví stránek

V dobrůtkách najdete více než 3500 receptů..
Na těchto stránkách se pracuje..
Artyčok kardový
Víceletá bylina pěstovaná jako jednoletka, ze které konzumujeme listová srdíčka a řapíky. Je to polootužilá rostlina, která obsahuje hodně draslíku.

Artyčok zeleninový
Je to víceletá, polootužilá bylina, která obsahuje 85 % vody a něco málo jódu a železa.

Baklažán (Lilek)
Vytrvalá rostlina pěstovaná jako jednoletka pro plody (bobule). Je choulostivá. Obsahuje 3 % uhlovodíků a 1 % bílkovin, malé množství vitamínů a minerálních látek, velmi nízký obsah kalorií.

Batáty (Sladké brambory)
Popínavá vytrvalá teplomilná rostlina pěstovaná jako jednoletka pro hlízy a také listy. Batáty obsahují beta karoten, uhlovodíky, draslík, vitamíny A, B a C.

Bob obecný
Jednoletá rostlina pěstovaná pro semena, mladé listové výhonky a mladé lusky. Bob je vydatný zdroj vlákniny, draslíku, vitamínu E a C.

Brambor
Vytrvalá rostlina pěstovaná jako jednoletka pro jedlé, škrobenaté hlízy. Je chladuvzdorná. Brambor obecný je bohatý na uhlovodíky, hořčík, má středně vysoký obsah vitamínu B a C.

Brokolice
Víceletá nebo nebo jednoletá brukvovitá rostlina, ze které sklízíme nevyvinutá květenství. Je to otužilá až polootužilá plodina obsahující větší množství beta karotenu, vitamínu C, kyseliny listové a železa. Také se v ní objevuje menší množství draslíku.

Čajot (Chayote)
Statná, vytrvalá popínavá bylina s kořenovými hlízami, pěstovaná pro jedlé bobule a semena. Obsahuje 90 % vody, je nízkokalorická, má nízský obsah vitamínu C.

Čekanka
Divoce rostoucí bylina, lze ji dobře pěstovat i na zahrádkách. Byla využívána již před mnoha stoletími. Dlouhodobě sušené, umleté a pražené silné kořeny čekanky jsou náhražkou kávy.

Celer bulvový
Dvouletá rostlina pěstovaná jako jednoletka, ze které se zpracovává jedlý kořen. Jde o poměrně otužilou plodinu. Obsahuje významný zdroj draslíku a v menší míře také vitamín C.

Celer řapíkový
Dvouletá rostlina pěstovaná jako jednoletka. Sklízí se masité stvoly, které vznikají srůstem zdužnatělých listových bází. Také se využívají listové řapíky a samotné listy. Rostliny obsahují menší množství karbohydrátů a kalorií, vysoký podíl draslíku.

Černý kořen
Pěstován jako dvouletka pro stonky, květní pupeny a květy a jako jednoletka pro široký válcovitý kořen. Je mrazuvzdorný. Obsahuje těžko stravitelný polysacharid inulin, který se při skladování přeměňuje ve fruktózu a zvyšuje kalorickou hodnotu (27 kalorií na 100 g); malé množství vitamínů a minerálních látek.

Červená řepa
Dvouletá rostlina, která bývá pěstována jako jednoletka. Používá se kořen a mladé listy. Je to otužilá plodina. Obsahuje uhlovodany, kyselinu listovou a draslík.

Česnek
Víceletá, polootužilá bylina se silně aromatickými cibulemi pěstovaná jako jednoletka. Obsahuje malé množství vitamínů a minerálů.

Chřest
Dlouhověká, vytrvalá rostlina, kterou pěstujeme jako jednoletku, za účelem získání jedlých výhonků. Jde o otužilou plodinu obsahující větší množství uhlohydrátů, především inulin, který se při skladování přeměňuje na fruktosu, menší množství vitamínu B1, B5. Je to nízkokalorická plodina.

Chřestový hrách
(Ledenec nachový) Popínavá jednoletá rostlina pěstovaná pro křídlaté jedlé lusky. Chladuvzdorná. Obsahuje malé množství bílkovin, uhlovodíků, vláknin a železa.

Cibule kuchyňská
Dvouletka pěstovaná jako jednoletka pro baculaté cibule. Je to středně otužilá plodina, obsahující menší množství většiny vitamínů a minerálů.

Čínské zelí (Pekingské zelí)
Jednoletá nebo dvouletá bylina, která se pěstuje jako jednoletka. Sklízí se z ní jedlé listy, stonky a květní výhonky. Je to polootužilá plodina obsahující vitamín C a menší množství kyseliny listové.

Čistec hlíznatý
Mrazuvzdorná drobná vytrvalá bylina pěstovaná jako jednoletá zelenina pro jedlé kořenové hlízy. Má v sobě vysoký obsah draslíku.

Cizrna
Jednoletá luštěnina, ze kterých sklízíme lusky, semena, mladé výhonky a listy. Obsahuje fosfor, proteiny, draslík, železo, vitamín B a také dietní vlakninu.

Čočka
(Čočka jedlá) Jednoletá bylina pěstovaná pro jedlá zploštělá semena. Teplomilná. Je bohatá na bílkoviny, vlákniny, železo, uhlovodíky, zinek a B vitamíny.

Cukrové melouny
Bylinné liány, jsou to jednoletky. Samosprašné, ale s oddělenými samčími a samičími květy. Plody mají velké 5-25 cm, kulovité nebo vejčité, nažloutle bělavé až zelené, hladké nebo se síťkovým povrchem. Obsahují vitamín A a C, niacin a draslík. Melouny botanicky patří mezi zeleninu, přesněji mezi zeleninu tykvovitou (jeho blízkými příbuznými jsou tykev a okurka), tedy i když je to zelenina, využívá se především jako ovoce.

Dýně a tykev (Cuketa, cukýna)
Jednotlivé byliny určené ke sklizni jedlých, často zajímavě vybarvených plodů, které mohou narůst do obrovských velikostí. Náročná plodina, která obsahuje beta karoten, menší množství vitamínu C a kyseliny listové.

Fazol obecný
Jednoletka pěstovaná pro jedlé lusky a semena. Chladuvzdorná. Je středně bohatá na draslík, kyselinu listovou a beta karoten. Má velmi vysoký obsah bílkovin.

Fazol šarlatový
Vytrvalá popínavá rostlina, pěstovaná vmírném pásu pro jedlé lusky a semena. Je chladuvzdorná. Obsahuje železo, vitamín C a beta karoten.

Fenykl sladký
Dvouletá nebo vytrvalá rostlina, pěstuje se jako letnička pro dužnaté báze listových řapíků, listy a semena. Osahuje hodně draslíku a malé množství beta karotenu.

Galgán velký
Vytrvalá teplomilná bylina, jejiž oddenek se používá jako koření.

Hlávkové zelí
Dvouletá rostlina pěstovaná jako jednoletka, ze které sklízíme listy i celé hlávky. Je to polootužilá až otužilá plodina. Obsahuje větší množství beta karotenu a vitamínu C, také vitamín E.

Hrách setý
Popínavá jednoletá rostlina, pěstovaná pro semena, lusky a výhonky. Je chladuvzdorná. Je to dobrý zdroj bílkovin, uhlovodíků, vláknin, železa a vitamínu C.

Ibišek jedlý (Okra)
Teplomilná jednoletá zelenina, pěstuje se pro jedlé plody (tobolky). Obsahuje vápník, draslík, železo, vitemín C a vlákniny.

Jam zelený
Vytrvalá poměrně náročná bylina s ovíjovou lodyhou, ze které se pojídají jedlé hlízy. Tyto sladké brambory obsahují hodně škrobu a draslíku, malé množství B vitamínů.

Kadeřávek
Někdy také nazývaný zimní nebo kadeřavá kapusta je dvouletá bylina pěstovaná jako jednoletka, ze se sklízejí mladé listy a stonky. Kadeřávek obsahuje draslík, železo, beta karoten, vutamín E a C.

Karela
Teplomilná jednoletá popínavka pěstovaná pro jedlé plody a listy. Plod obsahuje železo, kyselinu askorbovou a vitamín C, listy a mladé výhonky obsahují stopové množství minerálních látek.

Katrán přímořský
Víceletá bylina, která se pěstuje pro vybělené mladé výhonky. Je to poměrně otužilá plodina, která se dá pěstovat i v domácích podmínkách. Obsuhuje větší množství vitamínu C.

Kedluben
Dvouletá bylina pěstovaná jako jednoletka, ze které se sklízí kulaté zdužnatělé kořeny. Je to poměrně otužilá plodina, která obsahuje větší množství vitamínu C a stopová množství minerálů.

Kiwano
Jedná se o jednoletou liánu, dorůstající několikametrové délky. Plody jsou asi 10-12 cm velké, oválné s růžkovitými výrůstky po celém povrchu. Dozrávají naráz na konci sezóny. Zralé plody mají oranžovou barvu. Uvnitř je tmavě zelená, šťavnatá dužnina. Semínka se podobají semínkům okurky. Kiwano obsahuje významné množství draslíku, hořčíku a vitamínu C.

Kolokásie
Víceletá bylina, ze které se konzumují listy, stonky i hlízy. Je to poměrně náročná plodina. Obsahuje velké množství škrobu (hlíza), listy jsou bohatým zdrojem vitamínů A a B2.

Kořenová petržel
Dvouletka se ztluslým kořenem, pěstovaná jako jednoletá listová a kořenová zelenina. Je chladuvzdorná. Kořen obsahuje škrob a cukry, listy mají vysoký obsah beta karotenů, vitamínu C a železa.

Kozlíček polní
Pomalu rostoucí, neobyčejně mrazuvzdorná jednoletá bylina pěstovaná pro jedlé listy. Obsahuje hodně beta karotenů, vitamínu C a kyseliny listové. Její světle zelené okrouhlé lístky mají lehce ořechovou chuť.

Kukuřice cukrová
Jednoletá plodina pěstovaná pro jedlé obilky. Je chladuvzdorná. Obsahuje mnoho uhlovodíků a vláknin, středně bohatá na bílkoviny a vitamín B.

Kulkas
Víceletá plodina, pěstovaná jako jednoletka, ze které se sklízí jedlé hlízy. Je to náročná plodina na pěstování, obsahuje hodně škrobu, hořčíku, draslíku a vitamínu C.

Květák
Jednoletá nebo víceletá rostlina, ze které se sklízí navyzrálá květenství. Otužilá nebo středně otužilá plodina obsahující vitamín C a stopové množství většiny dalších vitamínů.

Lagenárie
Statná, i když choulostivá, popínavá jednoletka, pěstovaná pro mladé jedlé plody, výhonky a semena. Lagenárie mají nízkou nutriční hodnotu, obashují vitamín C, B a bílkoviny.

Mangold
Dvouletá bylina pěstovaná jako jednoletka. Sklízí se listy a listové řapíky. Je to otužilá plodina. Obsahuje větší množství draslíku, sodíku, železa; vynikající zdroj beta karotenu – prekurzoru vitamínu A.

Maniok
Maniok je v tropech jednou z nejdůležitějších plodin. Předpokládá se, že se pěstovala již nejméně 2500 let př. n. l. v rovníkové Jižní Americe na úpatí And, v Amazonské pánvi a v oblasti savan. Nejstarší archeologické nálezy pocházejí z Peru.

Mochyně peruánská
Patří sice mezi zeleninu, ale voní a chutná spíše jako ovoce.

Motar přímořský
Přímořská vytrvalá bylina nízkého vzrůstu. Chladuvzdorná. Vydatný zdroj železa a vitamínu C, středně vysoký obsah jódu.

Mrkev
Dvouletá rostlina s dužnatými kořeny pěstovaná jako jednoletá plodina, ze které se konzumují kořeny. Je otužilá až polootužilá, obsahuje velmi hodně beta karotenu (vitamín A) a také v sobě má menší obsah vitamínu E.

Mungo
Jednoletá teplomilná rostlina pěstovaná pro klíčky a semena. Klíčky jsou bahaté na vitamíny, železo, jód, draslík a vápník; semena mají vysoký obsah minerálních látek, bílkovin a vitamínů.

Novozélandský špenát
Plazivá vytrvalá rostlina, chladuvzdorná, obvykle pěstovaná jako jednoletka pro jedlé listy. Obsahuje větší množství železa, beta karotenů a kyseliny listové. S pravým špenátem není tato rostlina příbuzná, ale listy se používají podobně i když chutnají méně výrazně.

Oka
Vytrvalá chladuvzdorná rostlina pěstovaná pro hlízy. Obsahuje asi 85 % vody, uhlovodíky, malé množství bílkovin.

Okurka
Pnoucí se nebo plazivá jednoletka, ze které se sklízí protáhlé nebo kulaté dužnaté plody. Je to poměrně náročná plodina. Obsahuje menší množství draslíku a nepatrné množství beta karotenu.

Paprika a chilli
Sladké papriky a papriky chili jsou jednoleté nebo krátkou dobu přežívající víceleté byliny s jedlými plody. Jsou to polootužilé plodiny, obsahující větší množství vitamínu C a beta karotenu.

Pastinák setý
Mrazuvzdorná dvouletka pěstovaná jako jednoletá zelenina pro jedlý kořen. Obsahuje uhlovodíky, vitamín E, C a B.

Pór
Dvouletá otužilá rostlina pěstovaná jako jednoletka za účelem získání vybělených listových bází. Je to dobrý zdroj draslíku a železa, obsahuje menší množství beta karotenu a vitamínu C především v zelených listech.

Potočnice lékařská
Vytrvalá bylina rostoucí většinou ve vodě, pěstovaná pro štiplavé jedlé listy a lodyhy. Je mrazuvzdorná, obsahuje betakaroten, vitamín C a E, vápník, železo a jód.

Rajče
Vytrvalá bylina pěstovaná jako jednoletka pro dužnaté bobule. Chladuvzdorná. Je bohatá na beta karoteny a vitamín C, obsahuje také vitamín B.

Rebarbora (Reveň kadeřavá)
Statná vytrvalá rostlina, pěstovaná pro jedlé, růžově zbarvené řapíky. Je chladuvzdorná, velmi nízkokalorická, obsahuje malé množství vitamínů.

Ředkev vodnice
Dvouletá plodina pěstovaná jako jednoletka, ze které konzumujeme kulaté zduřelé kořeny a mladé listy. Je to poměrně otužilá zelenina, která obsahuje menší množství cukrů a uhlovodanů, vitamíny a mirelály.

Ředkvička (Ředkev setá)
Jednoletka nebo dvojletka pěstovaná pro ztlustlé hypokotylní hlízy, jedlé plody a listy. Je mrazuvzdorná, nízkokalorická, obsahuje vitamín C, méně železa a bílkovin.

Roketa setá
Jednoletá otužilá bylina pěstovaná pro jedlé listy. Obsahuje větší množství draslíku a také vitamín C.

Růžičková kapusta
Dvouletá bylina pěstovaná jako jednoletka, ze které se sbírají listové pupeny a vrcholky. Je to velmi otužilá plodina obsahující větší množství vitamínu C, také beta karoten, kyselinu listovou, vitamín E a draslík.

Salát
(Locika salátová) Jednoletá listová zelenina. Chladuvzdorná až mrazuvzdorná. Zejména vnější listy jsou bohaté na beta karoteny.

Salát chřestový
Jednoletá listová zelenina s málo výživnou hodnotou. Obsahuje menší množství uhlovodíků a kalorií, draslík.

Šalotka
Malé cibulky, pěstované jako jednoletky, tvoří několik nových cibulek. Je to otužilý druh, obsahující menší množství vitamínů a minerálů.

Salsify
Pěstována jako vytrvalá zelenina pro listy, poupata a úbory fialových květů a jako jednoletka pro jedlé válcovité kořeny. Je mrazuvdorná. Obsahuje inulin, který se při uskladnění přeměňuje ve fruktóze; malá množství vitamínů a minerálních látek.

Sója
Jednoletá chladuvzdorná rostlina pěstovaná pro klíčky a semena. Je bohatá na draslík, vlákniny, bílkoviny, vitamíny B, E a železo. Klíčky mají vysoký obsah vitamínu C.

Špenát setý
Rychle rostoucí jednoletá rostlina, pěstovaná pro velmi cenné obsahové látky v listech. Mrazuvzdorná. Obsahuje hodně železa, beta karotenů a kyseliny listové. Je bohatý na vitamíny A a C.

Šrucha zelná
Mrazuvzdorná jednoletka pěstovaná pro dužnaté výhonky, lodyhy a listy. Je bohatá na beta karoten, kyselinu listovou, vitamín C; obsahuje také užitečné množství esenciálních mastných kyselin.

Štěrbák (Endivie)
Jednoletá nebo dvouletá plodina pěstovaná jako jednoletka, ze které se sklízí vybělená listová srdíčka a listy. Štěrbák je bohatý na železo, draslík a beta karoten, menší množství dalších vitamínů a B komplexu.

Topinambur
Vysoká trvalka, pěstovaná jako letnička pro jedlé hlízy. Je mrazuvzdorná. Obsahuje větší množství uhlovodíků, hlízy jsou středně bohaté na vitamíny B1 a B5, mají nízský obsah kalorií.

Tuřín
Dvouletá rostlina pěstovaná jako jednoletka, ze které se konzumuje kulatý zduřelý kořen a mladé listy. Je to otužilá rostlina obsahující niacin (vitamín B) a vitamínu C, nízký obsah kalorií a cukrů.

Vodní melouny
Bylinné liány, které jsou jednoleté, samosprašné. Plody mají různě veliké, zelené, bohaté na vitamíny a minerály. Obsahující více železa než špenát. Patří do čeledi tykvovitých a tak i když se používá především jako ovoce, ve skutečnosti je to zelenina!

Vojtěška
Pěstuje se jako mrazuvzdorná jednoletka nebo krátkověká trvalka pro klíčky a mladé listové výhonky. Obsahuje vydatný zdroj železa, je také bohatší na bílkoviny než jiné druhy zeleniny.
big16.gif.png
big16.gif.png
big16.gif.png

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (344 | 87%)
big16.gif.png
big16.gif.png
big16.gif.png
big16.gif.png
big16.gif.png
Obrázky na profil, obrázky na lide.cz
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one